През м. октомври децата от ДГ „Дружба“ съвместно с ОДМВР гр. Шумен проведоха акция с раздаване на листовки на водачи на МПС, велосипедисти и пешеходци с апел за спазване на правилата за безопасно поведение на уличното платно.

Служители на ОДМВР обезопасиха района на детската градина, за да могат малките възпитаници на ДГ „Дружба“ да раздадат своите послания на възрастните участници в пътното движение за толерантност и отговорно поведение.

Заедно с пътните полицаи листовки раздаваха и малките полицаи и полицайки от Детска полицейска академия „Дружба“.

Последва празник на интерактивната площадка, където децата демонстрираха отлични знания за спазване на светофарната уредба при пресичане на кръстовище, преминаване по пешеходна пътека и спазване знаците на регулировчика.