Новини и събития(Архив 2010-2011) > Това се случи при нас през м.март… / кликни тук /

Това се случи при нас през м.март… / кликни тук /

На 01.03.2011г. децата от ЦДГ №32 “Дружба” и ЦДГ №25 “Братя Грим” посрещнаха баба Марта с мартеничка, дълга 500 метра, която свърза двете градини в квартал “Тракия”. С парчета от нея бяха закичени всички гости на тържеството, родители и минувачи. Бели гълъби и балони с хелий в бяло и червено отнесоха посланията на децата и баба Марта за здраве, щастие и късмет.

Баба Марта при децата

Баба Марта закичи всички деца от детската градина с мартенички, а те я поздравиха с песни,

стихотворения и танци. Тя дойде от ч-ще “Изгрев”  в  с. Ветрище и донесе много усмивки и слънчеви лъчи.

Изложба от мартенички

Във фоаето на детското заведение бе подредена красива изложба от мартенички,

изработени от сръчните ръце на децата, учителките и родителите на децата.

Изложба от картички

Красива изложба от картички подредиха децата и екипът на детската градина,

с която зарадваха майките по случай международния ден на жената – 8-ми март.

8-ми март – ден на мама

Изненадите за майките започнаха още от сутринта в детската градина.

На входа на детското заведение те се посрещаха от момичета,

облечени в народни носии, които с красиви картички им пожелаваха здраве и много сбъднати мечти.

По-късно във всяка от шестте зали се проведе тържество, на което имаше радостни усмивки по лицата

на майките, дори и сълзи от щастие.

Изложба от красиви пана и мартенички от клуб “Макраме”

По случей пролетните празници – Баба Марта, 8-ми март и първа пролет децата, участващи в клуб “Макраме”

подредиха уникална изложба от природни материали.

Посрещане на пролетта 22.03.2011г.

С много настроение, музика, песни и танци децата  от детската градина посрещнаха пролетта.

V – ти детски театрален фестивал

“КОЛОМБИНА”

Шумен – 24-25 март 2011г.

Децата оат ЦДГ №32 “Дружба”  взеха участие в V – тия детски театрален фестивал “КОЛОМБИНА”, който тази година се провежда под патронажа на Зам. кмета по култура, просвета и образование на Община Шумен – г-жа Живка Тонева във връзка с Общинската програма “Превенция на агресията при децата от предучилищна възраст 2010-2012г.” и във връзка с инициативата “Заедно да бъдем по-добри”

Нашите деца взеха участие в първия ден на фестивалната програма с музикална пантомима “Вълчо – наш любим герой”.

ЦДГ №32 “Дружба” спечели награда  за мини – талант.

Тя бе присъдена на Даная Йорданова, която е само на 4 год. и се представи в ролята на най-малкото козле.