Новини и събития(Архив 2010-2011) > Това се случи при нас през месец май……./ кликни тук…../

Това се случи при нас през месец май……./ кликни тук…../

10 май 2011г.

Участие в областен кръг по математическо съзтезание

“Млад математик”

На 10 май 2011г. се проведе V – ят юбилеен празник на математиката

“Млад математик” – областен кръг. Организатори на празника  бяха Регионален инспекторат по образованието, Община Шумен и Шуменски университет “Епископ Константин Преславски”. Домакин на празника бе ОДЗ “Щурче”.

Участваха 9 отбора, представени от по 3 деца. Нашият отбор бе представен от Буба, Айлян и Баръш.

Журито бе в състав :

председател Доц. д-р Русанка Петрова – декан на факултета по Математика и информатика при  ШУ „Епископ Константин Преславски” и членове Ваня Панайотова – старши експерт по предучилищно възпитание в Регионален инспекторат по образованието – Шумен и Звезделина Ганчева – преподавател по математика в ОДК и представител на Съюза на математиците в България – секция Шумен.

След осем много забавни и трудни задачи отборното класиране е следното:

I – място – ЦДГ № 32 „Дружба” – Шумен;

II – място – ЦДГ № 4 „Пролет” – Нови пазар;

III – място – ЦДГ № 2 „Слънце” – Шумен;

IV – място – ЦДГ „Славейче” – Върбица.

В индивидуалната надпревара първенци с равен брой точки са малките чаровници от ЦДГ № 32 гр. Шумен Борислава и Айлян.

Отборът бе посрещнат в детската градина от всички деца с много аплодисменти и още индивидуални награди.

Браво деца! ЧЕСТИТА ПОБЕДА!

м.май 2011г.

Участие в национален конкурс за литературни

творби и рисунки “България в сърцата и мечтите ни”

Децата от ЦДГ 32 “Дружба” взеха участие в националния конкурс за литературни творби и рисунки “България в сърцата и мечтите ни”, като спечелиха две първи награди за рисунки в първа възрастова група. Те са присъдени на Кристина Мончева от група “Конче вихрогонче” и на Шебнем Шенол от група “Звездичка”.

м.май 2011г.

Споделена практика

През месец май във всички групи на детското заведение се проведоха открити уроци пред родителите и педагогическия екип.

28.05.2011г.

Децата от подготвителните групи поздравиха ръководството и служителите на АЛКОМЕТ, по случей спортният им празник, който се провежда за 6-ти пореден път.

30.05.2011г.

На тържествена церемония в залата на Община Шумен, ЦДГ 32 “Дружба” изпрати децата от випуск 2011г.

Всяко дете получи своята първа диплома за завършена предучилищна степен на образование.

Поздрав към завършващите поднесоха децата от група “Конче вихрогонче”

31.05.2011г.

Празник, посветен на 1-ви юни – деня на детето

В двора на детската градина с много песни, танци и музика, децата отпразнуваха международният ден на детето. Разбира се получиха и много подаръци. А най – щедрият от тях бе от фирма “АЛКОМЕТ” – две спортни съоръжения за игра, както и от фирма  “NES ELTEDE” – 3  външни беседки.