Новини и събития 2011 - 2012 > Това се сучи при нас през месец октомври … / кликни тук /

Това се сучи при нас през месец октомври … / кликни тук /

3 октомври 2011г.

На 3 октомври ЦДГ 32 “Дружба” отвори врати след дългия ремонт и посрещна своите дечица в нова, обновена сграда. На входа децата бяха посрещани от добрата фея с усмивки и изненади. Най-вълнуващ бе денят за най-малките – децата от първа възрастова група, които за първи път прекрачиха прага на детската градина. Плахи, несигурни и объркани те подадоха ръка на своята първа учителка и се запознаха с новите си пиятели.

Детското заведение през тази учебна ще работи със 155 деца, разпределени в 6 възрастови  групи.

група “Славейче” – първа възрастова група – учителки : М. Йорданова, Й. Илиева, пом. възп. И.Йорданова

група “Мечта” – втора възрастова група – учителки : Н. Тодорова, С. Белчева, пом. възп. Кр. Стоянова

група “Калинка” – втора възрастова група – учителки : П. Атанасова, Д. Гигова, пом. възп. В. Коларова

група “Звездичка” – трета възрастова група – учителки : Г. Радкова, Н. Йорданова, пом. възп. Ц. Христова

група “Мики Маус” – трета възрастова група – учителки : Кр. Ангелова, Д. Иванова, пом, възп. М. Венкова

група “Конче – Вихрогонче” – подготвителна група – учители :  Р. Карчева, Кр. Маринова, пом. възп. Д. Иванова

28 октомври 2011г.

“Движи се безопасно на пътя”

Урок по безопасност, съвместно с децата от ЦДГ 32 “Дружба”, ученици от СОУ “Тр. Симеонов” и РПУ Шумен се проведе в детската градина. Децата от група “Конче – вихрогонче” рисуваха пътно платно и направиха викторина, децата от група “Звездичка” оцветяваха пътни знаци и работиха с природни материали. В детската градина пристигнаха и полицаи с полицейска кола, която показваше на децата различни светлинни и звукови сигнали. Заедно с полицая – регулиоровчик децата преминаваха безопасно по улицата.