Новини и събития(Архив 2010-2011) > Това се случи при нас през м.октомври 2010г. … / кликни тук /

Това се случи при нас през м.октомври 2010г. … / кликни тук /

Участие на децата от ЦДГ №32 “Дружба” в карнавал на плодородието – Шумен  02.10.2010г.

В тази чудна есен ни посреща с песен шуменския карнавал,

с много смях и радост, с пъстрота и младост – шуменския карнавал.

Къщи и дървета, улици и хора се въртят във вихрен танц –

с грейнали усмивки шестват без умора в шуменския карнавал.

Над 4000 участници дефилираха по главната улица на Шумен в тазгодишното шесто издание на Карнавала на плодородието. В шествието се включиха състави от детски градини, училища и читалища от страната. Старт на празника даде кметът на града – Красимир Костов, който преряза въжето на голям балон, който се издигна в небето над града.

Екипът на ЦДГ № 32 Дружба” се представи с красива  платформа, представяваща изобилието на реколтата в двора на дядо и есенна фиеста от листа, които танцуваха около платформата.

ЕСЕНЕН  БАЗАР   04-08.10.2010г.

Есенен базар от плодове и зеленчуци подредиха деца и учителки във фоаето на детската градина. Екибани и букети от есенни листа допълваха изобилието на природата.

СЕДМИЦА НА ЗДРАВОСЛОВНОТО ХРАНЕНЕ

04-08.10.2010г.

Участие на децата от ЦДГ №32″Дружба” в изложба на терлика в с.Ветрище  15.10.2010г.

Представяне на книгата за деца от Дияна Михайлова “Завръщане в детството” в група “Конче вихрогонче”

27.11.2010г.

Поход до Шуменското плато с родителите на децата от

група “Мики Маус”