Празник в навечерието на Националния ден за безопасност на движението по пътищата – 29 юни и церемония по награждаване на участниците в Националния конкурс за детска рисунка „Детската безопасност“.

Благодарни сме, че има институции и професионалисти, които осъзнават важността на темата и полагат усилия, за да възпитат култура на безопасно поведение у децата още от най-ранна възраст.

Празникът уважиха:
Ст. комисар Георги Гендов – ОДМВР гр. Шумен
Инспектор Мирослав Миронов – ОДМВР гр. Шумен сектор „Пътна полиция“
Инспектор Йордан Жеков – ОДМВР гр. Шумен сектор „Пътна полиция“
Маргарита Мешикова – секретар на местна комисия за борба срещу противиoбществените прояви на малолетните и непълнолетните
Проф. Росен Алексиев
Даниела Савчева – началник образование Община Шумен
Представители на Община Шумен
Ценка Русева – Директор на Детска градина „Митко Палаузов“ гр. Разград
Параскева Люцканова – Директор на Детска градина „Маргаритка“ гр. Варна и нейните възпитаници с изработените от тях „кракомобили“.
Директори и учители на Детски градини от община Шумен
Родители и приятели на ДГ „Дружба“ гр. Шумен
В навечерието на Националния ден за безопасност на движението по пътищата – 29 юни 2023 г. детска градина „Дружба“ град Шумен , съвместно с община Шумен и ОДМВР сектор „Пътна полиция“ град Шумен организираха национален конкурс за детска рисунка на тема:
„Детската безопасност“.
Жури, което разгледа и оцени постъпилите творби бе в състав:

1. Недялка Митич – председател, преподавател по изобразително
    изкуство в II ОУ „Д-р П. Берон“
  2. Д-р Ани Ласкарова – ШУ „Еп. К. Преславски“
  3. Дилян Абаджиев – преподавател по изобразително изкуство в СУ „Сава Доброплодни“

Връчени бяха награди за първо, второ, трето място и поощрителни награди в две възрастови групи. Всеки участник ще получи грамота за участие.

В Националния конкурс за детска рисунка „Детската безопасност – споделена отговорност“ взеха участие 278 деца от 30 детски градини – 19 от страната и 11 от град Шумен.

Общо 350 творби на деца отразиха правилата за безопасно поведение на уличното платно.
Благодарим на всички за участието.

Протокол класиране конкурс рисунка